Rozważanie 3. 02-04-2020

#3 POZNAJ JEZUSA.
Dziś komentarz i konkretne zadanie do Ewangelii kieruje do nas ks. Rafał Danilczuk (Pasterz wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca, par.Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krypnie).
Przeczytaj dziś fragment z Ewangelii J 8,51-59
Komentarz: Ile razy zdarzyło Ci się powiedzieć o kimś sławnym, np. aktorze czy sportowcu, że go znasz? Myślę, że dosyć często korzystamy z tego sformułowania, jednakże w większości przypadków nie jest ono prawdziwe. Bo co innego o kimś sławnym słyszeć, widzieć go w jakimś w filmie czy na boisku, a co innego go znać; czyli wiedzieć, jaki ktoś naprawdę jest. Podobnie rzecz ma się z Jezusem Chrystusem; o Nim też praktycznie słyszał cały świat, ale ile osób naprawdę Go poznało? Ile osób pozwoliło Mu na bliskość, na wejście w przyjacielską relację z Nim? Również nam osobom wierzącym, formującym się we Wspólnocie, może wydawać się że znamy Jezusa. Przypomnij sobie siódmy rozdział Ewangelii św. Mateusza; tam do Jezusa przychodzą ludzie, którzy mówią do Niego, że w Jego imię prorokowali i czynili cuda. Odpowiedź Jezusa była dla nich wstrząsająca; nigdy was nie znałem! Wyobraź sobie, że po Twojej śmierci Bóg mówi do Ciebie te słowa; nigdy Cię nie znałem. Jakiż to byłby szok dla nas; przecież modlimy się, chodzimy do kościoła i formujemy się we wspólnocie. Przed każdym i każdą z nas stoi pokusa kreowania Boga na swoje własne wyobrażenie, które często z rzeczywistością nie ma nic wspólnego. Przykładem tego są Żydzi z dzisiejszego fragmentu; im też wydawało się że znają Boga, że wiedzą jaki On naprawdę jest.
Wykonaj zadanie na dziś: Św. Hieronim mówił, że nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa. Poświęć dziś trochę swojego czasu i przeczytaj rozdziały od 14 do 16 Ewangelii wg. Św. Marka i sprawdź, czy Twój obraz Jezusa odpowiada prawdzie i czy możesz powiedzieć z czystym sercem że Go znasz i pozwoliłeś Mu poznać siebie?
Błogosławionego dnia Przyjacielu Oblubieńca!
Z Bogiem!